پست-ویژه-تصویر

افزایش انگیزه کارمندان برای ساعات کاری بیشتر

افزایش انگیزه کارمندان برای ساعات کاری بیشتر گاهی باتوجه به نوع کسب‌وکار نیاز است. تا کارمندان ساعاتی را خارج از ساعت مشخص شده و معمول جامعه در محل کار خود سپری کنند. و در خدمت کارفرما و کسب و کار باشند تا در تامین کالا یا ارایه خدمات به مشتری کوتاهی رخ ندهد. برای مثال گروه کسب و کارهای مرتبط با بحث مواد غذایی و ارایه غذا از این گروه هستند. چرا که اغلب مردم در ساعات ظهر و اواخر شب برای خرید یا تهیه مواد غذایی اقدام می‌کنند.

درواقع فروشگاه‌های مواد غذایی امروزه باید ساعات زیادی را برای پذیرایی از مشتریان خود آماده باشند. و این بدان معنا است که کارمندان نیز باید در این رابطه همکاری کنند. در ادامه مواردی را که به شما کمک می‌کند تا کارمند‌تان در این زمینه همراهی کند را اشاره کرده‌ایم. با سورنا همراه باشد.

مدیر خوب کسی است که نگران حرفه افرادی است که برای او کار می‌کنند، نه حرفه خودش.

» انتخاب ساعات کاری بیشتر با افزایش انگیزه کارمندان امکان‌پذیر است

ممکن است برای این‌که بخواهید کارمندانتان زمان بیشتری در سر کار بمانند برای آنها انواع لوازم و تجهیزات جانبی مانند غذا، سالن و وسایل ورزشی و حتی لوازم آرایشی را تهیه کنید. اما اگر آنها واقعاً به کارشان علاقه نداشته باشند هیچ‌یک از این کارها نمی‌تواند مفید باشد. در ادامه باید اشاره کرد که؛ راه ساده‌تری هم برای این‌که اعضای تیمتان را متقاعد کنید ساعات بیشتری را به کار اختصاص دهند وجود دارد. آنچه تحقیقات جدید پیشنهاد می‌کنند هم نیاز به‌صرف هزینه ندارد و هم مدیریت مشاغل را ساده‌تر می‌سازد.

این راه چیست: اجازه دهید کارکنانتان خودشان برنامه زمانی کارشان را تنظیم کنند.

» کمتر به ساعت نگاه کردن یعنی بازدهی بیشتر

این نتیجه تحقیقی است که توسط اساتید دانشگاه‌های آلمان انجام شد. آن‌ها می‌خواستند ببینند برنامه کاری یک کارمند چه تأثیری بر میزان تلاش‌های او خواهد داشت. نویسندگان این تحقیق میزان ساعاتی را که کارگران به کارشان اختصاص می‌دهند. با میزان ساعات کار اجباری در قراردادهای مختلف و برنامه‌های کاری مختلف مقایسه کردند.

نتایج این تحقیق نشان داد این‌که رئیس به‌صورت مداوم چک کند چه کسی ساعات بیشتری را به کار اختصاص می‌دهد اهمیت چندانی ندارد. درواقع، هنگامی‌که مدیریت اصلا میزان ساعات کاری را ثبت نکند. به کارکنان این اجازه را می‌دهد که خودشان زمان شروع و خاتمه کارهایشان را تعیین و زمان خروج از محل کارشان را مشخص کنند. نتایج نشان داد کارمندان در این حالت هفته‌ای ۴/۷ ساعت بیش از ساعات کار اجباری‌شان کارکردند. جالب اینکه کارکنان ارشد تمایل بیشتری به داشتن این‌گونه آزادی‌ها دارند و تمایل دارند که چند قدم جلوتر از سایرین باشند.

هنگامی‌که با افراد بالغ و باتجربه آن‌گونه که شایسته آنان است برخورد کنیم این اتفاق مثبت، نتیجه آن خواهد بود.

» توضیح این پدیده چیست؟

این اتفاق شبیه به یک معجزه است! رفتار مناسب با اعضای تیم همانند افرادی واقعاً باتجربه و بالغ، انگیزه‌های ذاتی آن‌ها را شکوفا می‌کند. و منجر بدان می‌شود که تلاش بیشتری برای شرکت و فروشگاه شما داشته باشند. محاسبات محققان نشان می‌دهد که اگر کارمندی متخصص استخدام کنید و به آن این آزادی عمل و تحت نظارت نبودن را اعطا کنید. خواهید دید که او هفته‌ای ۷۵ دقیقه بیش از حالت عادی زمان برای کار اختصاص می‌دهد.

این موضوع برای گروه افرادی که به صورت فریلنسر مشغول کار هستند چندان عجیب نیست. چراکه بسیاری از آن‌ها به شما خواهند گفت زمانی که خود را از آن چارچوب مقرر کار کردن از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر رها کرده‌اند حتی ساعات بیشتری را هم به کار اختصاص داده‌اند. بخشی از آن به مسائل اقتصادی مرتبط با اداره کسب‌وکار شخصی برمی‌گردد که ساعات کاری بیشتری را طلب می‌کند اما بخش دیگر آن نتیجه این موضوع است که شما خودتان را وقف کاری کرده‌اید که عمیقاً دوستش دارید.

با بررسی ساعات شلوغی کسب و کار و ایجاد یک جدول زمانی می‌توانید به ساعاتی دست پیدا کنید که کارمندان‌تان را در رابطه با حضور یا عدم حضور آزاد‌تر بگذارید و اجازه دهید تا آنها در کنار زندگی کاری خود، حس انتخاب و مسئولیت را نیز تجربه کنند و همه این موارد در افزایش انگیزه آنها برای همکاری و افزایش حضور در محل کار تاثیر‌گذار خواهد بود.

» حرف آخر در مورد افزایش انگیزه کارمندان برای ساعات کاری بیشتر

انتخاب کارمندان و درواقع نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین ارزش‌های کسب و کارها است. اگر فرد حرفه‌ای و با انصاف را در رابطه با توضیحات بالا در کنار خود داشته باشید. قطعا می‌توانید در ادامه مسیر روی کارمندان خود حساب باز کنید. اما اگر فردی بدون رعایت چارچوب‌های اولیه همکاری یا عدم نگرش حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید. یقینا توصیه‌های این مقاله و نتایج آن برای او کمی متفاوت است. و حتی ممکن است به سمت سوءاستفاده پیش برود. پس لازم است تا در پیاده سازی آنچه که خواندید برخی نکات را مدنظر داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله انتخاب همکاران مناسب برای فروشگاه تازه تاسیس را حتما مطالعه کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *