پست-ویژه-تصویر

4 نکته طلایی برای تجربه یک خرید عالی

به عنوان انسانی که در قرن 21 زندگی می‌کند 4 نکته طلایی برای تجربه یک خرید عالی را می‌دانید؟ تقریبا 99 درصد چیزهای مورد نیازمان را از بیرون تهیه می‌کنیم. این مورد شامل مواد اولیه برای تهیه غذا – گاهی حتی خود غذا – پوشاک، نوشت ‌افزار و سایر چیزهایی می‌شود که بنا به سبک زندگی خود به آنها نیاز پیدا می‌کنیم.

می‌دانستید می‌توانید در خانه خود از سوپرمارکت اینترنتی سورنا خرید نمائید.

از طرفی، محدودیت بودجه هم به درشتی غول مرحله آخر، جلوی ما ایستاده است. پس با این حساب، می‌توان گفت که خرید کردن یک مهارت است. در این مقاله از سایت فروشگاه سراسری سورنا به سراغ نکته‌های طلایی برای داشتن یک خرید عالی می‌رویم. با ما همراه باشید.

خرید کردن لذتی عمیق است.

سیمون دو بووار

4 نکته طلایی برای تجربه یک خرید عالی را می‌دانید؟

نکته اول: بدون لیست خرید، پایتان را از در بیرون نگذارید

پروسه معمولی خرید برای بسیاری از ما به این ترتیب آغاز می‌شود:

  • شال و کلاه کردن
  • برداشتن کیف پول
  • بزن بریم!

اما چیزی که بسیار مهم است و می‌تواند از هدر رفت بودجه ما برای خرید جلوگیری کند، داشتن یک لیست خرید است. اگر این لیست را نداشته باشید، چشمتان به هر محصولی که بیفتد، داستانی برایش درست می‌کنید و در انتها آن را سبد خریدتان جای می‌دهید.

بد نیست یک نکته کوچک اما مهم را به هنگام نوشتن لیست خریدتان در نظر بگیرید. به احتمال زیاد، خرید شما از فروشگاه زنجیره‌ای شامل محصولات غذایی هم می‌شود. پس، قبل از نوشتن لیست خریدتان، لیست هفتگی غذاهایی که می‌خواهید در خانه تهیه کنید را بنویسید. مثلا:

  • شنبه = ناهار: قورمه سبزی / شام: سوپ مرغ

این کار، دو مزیت بزرگ دارد. اول اینکه تکلیف شما برای غذاهایی که قرار است در طول یک هفته یا حتی یک ماه درست کنید معلوم می‌شود. دوم اینکه به جای خرید بی‌برنامه، دقیقا مواد لازم برای تهیه غذاهای داخل لیست را تهیه می‌کنید.

نکته دوم: بودجه مشخصی برای خریدتان در نظر بگیرید

تعیین یک بودجه مشخص، یکی از نکته‌های طلایی برای داشتن یک خرید عالی است. خبر خوب اینکه با نوشتن لیست خرید و برنامه غذایی، تقریبا 90 درصد کار تعیین بودجه و بهینه‌سازی آن را انجام داده‌اید. حالا باید بودجه را با لیست خرید خود هماهنگ کنید.

شاید تصمیم بگیرید که برخی از اقلام لیست خرید را حذف کرده یا در فهرست غذایی خود تغییراتی را به وجود آورید. اگر قبل از خرید، بودجه خود را مشخص نکنید و لیست خریدتان را با آن هماهنگ نسازید، خیلی بیشتر از چیزی که واقعا نیاز دارید، خرج خواهید کرد.

نکته سوم: به هنگام خرید، لیست را در دست بگیرید

عده‌ای با وجود نوشتن لیست خرید، تمایلی به نگاه کردن آن ندارند. در واقع، آنها فکر می‌کنند که همه موارد نوشته شده در لیست را به خاطر سپرده‌اند. شاید واقعا حافظه تصویری شما در این حد عالی باشد، اما وقتی به فروشگاه می‌روید، تنوع و حجم زیاد محصولات می‌توانند شما را گمراه کنند.

گذشته از این، شاید در حین خرید یادتان بیاید که یک وسیله یا ماده غذایی ضروری را از قلم انداخته‌اید. این موضوع می‌تواند به نوبه خود باعث فراموشی تعدادی از اقلام لیستتان شود. برای جلوگیری از این مشکلات، لیست خریدتان را به همراه یک خودکار در دست بگیرید.

به این ترتیب، هم بر اساس لیست‌تان خرید می‌کنید و هم اگر چیزی یادتان آمد می‌توانید آن را به سادگی به لیست خود اضافه کنید. در آن صورت دیگر مجبور نیستید برای خرید یک چیز کوچک اما مهم، دوباره به فروشگاه برگردید.

نکته چهارم و آخر از 4 نکته طلایی برای تجربه یک خرید عالی: در لیست خود، بودجه‌ای برای جایزه در نظر بگیرید

پایبند بودن به لیست خرید و بودجه، آن هم با وجود محصولات رنگارنگ موجود در فروشگاه، ذهن شما را تحت فشار قرار می‌دهد. قرار گرفتن در این وضعیت، کمی خطرناک است. چون این احتمال وجود دارد که ناگهان لیست خرید را در جیبتان بگذارید و بدون توجه به آن و بودجه‌ای که در نظر گرفته بودید، دست به خرید بزنید.

برای جلوگیری از این وضعیت، یک راهکار از  4 نکته طلایی برای تجربه یک خرید عالی را به کار ببرید. حتما در لیست خود موردی را با عنوان «جایزه‌ خودم» بنویسید و بودجه‌ای را برای آن در نظر بگیرید. به هنگام ورود به فروشگاه، اول از همه به سراغ خرید جایزه خودتان بروید.

ذهن ما، در بسیاری از موارد مانند یک کودک رفتار می‌کند. وقتی قبل از قرار دادن ذهنتان در محدوده لیست خرید و بودجه، جایزه خودتان را بخرید، درست مانند آن است که به یک کودک بازیگوش، آبنبات می‌دهید تا کمتر بهانه‌گیری کند! کمی عجیب است اما واقعا کارتان را راه می‌اندازد.

 حالا نوبت شما است

فرآیند خرید برای شما چگونه است؟ از چه ترفندهایی برای داشتن یک خرید عالی استفاده می‌کنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *