پست-ویژه-تصویر

کرونا و چالش‌های خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای

کرونا و چالش‌های خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای با وجود هشدارهای سازمان بهداشت جهانی و ایجاد محدودیت‌های اجتماعی برای حفظ جان مردم، هنوز هم کارهایی وجود دارند. که نمی‌توانیم انجامشان را از سرمان باز کنیم. خرید مواد غذایی و خواروبار در این دسته مهم قرار می‌گیرند.

در این مقاله از سایت فروشگاه زنجیره‌ای سورنا به توضیح نکته‌هایی می‌پردازیم. که خرید از فروشگاه را به فعالیتی امن‌تر و کم‌خطرتر تبدیل می‌کند. اگر شما هم نگران خرید‌های حضوری خود هستید، تا انتهای این گفتار، ما را همراهی کنید.

شادمانی، ترکیبی از سلامتی و حافظه‌ای کوتاه مدت است.

آلبرت شوایتزر

بایدها و نبایدهای ماسک در کرونا و چالش‌های خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای

زدن ماسک سه لایه، یکی از بهترین راه‌های شناخته شده برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. دانستن چند نکته در مورد ماسک‌ها و شیوه استفاده از آنها می‌تواند میزان کارایی این روش را افزایش دهد:

– لطفا به هنگام استفاده از ماسک، خلاقیت خود را کنار بگذارید

اصولا ماسک‌ها برای قرار گرفتن روی دهان و بینی‌ افراد طراحی شده‌اند. اما برخی از افراد، اعتقادی به این محدودیت‌ها ندارند و به شکلی که می‌پسندند یا فکر می‌کنند که بهتر است، از ماسک‌ها استفاده می‌کنند.

ویروس کرونا اصلا شوخی ندارد، افراد زیادی هستند که با جدی نگرفتن این موضوع، جان خودشان و حتی خانواده‌شان را به خطر انداخته‌اند.

بنابراین قرار دادن ماسک روی چانه، زیر چانه، آویزان کردن آن از یک گوش، گذاشتن آن روی سرتان به جای عینک آفتابی و خلاقیت‌های خطرسازی از این دست، نه تنها عاقلانه نیست بلکه به نوعی خودکشی هم محسوب می‌شود.

چون شما آگاهانه خودتان را در معرض مبتلا شدن به یک ویروس خطرناک قرار می‌دهید. پس لطفا بیشتر و باز هم بیشتر دقت کنید.

– کرونا و چالش‌های خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، خانه به خانه، این مسیر درست پوشیدن و درآوردن ماسک است 

برخی از افراد، پروسه عجیبی در استفاده از ماسک دارند. مثلا وقتی هنوز در خانه هستند، ماسکشان می‌زنند، در تمام طول مسیر در اتومبیل خودشان هم ماسک روی صورتشان است اما به محض اینکه در یک فضای نسبتا آزاد قرار می‌گیرند، مثلا پیاده‌رو، فاصله بین قفسه‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا حتی پارکینگ، ماسکشان را از یک گوششان آویزان می‌کنند و چند نفس عمیق می‌کشند!

درست است که استفاده از ماسک، نفس کشیدن را سخت می‌کند. اما ویروس کرونا قراردادی امضا نکرده که فقط در مکان‌های به خصوصی حضور داشته باشد. حتی اگر بگویید که کسی در آن نزدیکی‌ها نیست، باز هم دلیل خوبی برای کنار زدن ماسکتان محسوب نمی‌شود. چون شاید یک دقیقه قبل از حضور شما یک فرد ناقل، عطسه‌ای جانانه در هوا کرده و به سرعت از محل حادثه دور شده باشد.

در آن صورت، شما با هر نفس عمیقی که به شکرانه خلاصی از ماسک می‌کشید. کارت دعوتی به ویروس‌ها می‌دهید تا با پای خودشان به بدنتان نفوذ کنند. پس، تنها هنگامی ماسک را در بیاورید که به خانه رسیده باشید.

یک اسپری کوچک الکل را به همراه داشته باشید

استفاده کردن از اسپری الکل، خیلی راحت‌تر از پوشیدن دستکش‌های آزار دهنده یا حتی استفاده از پدهای الکی است. گذشته از این، گاهی استفاده از دستکش، خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

چون برخی، یک دستکش دستشان می‌کنند و در تمام طول روز به هر جایی که دلشان می‌خواهد دست می‌زنند. با خودشان هم این‌طور حساب و کتاب می‌کنند که دستشان تمیز و بدون ویروس باقی مانده است. حتی ناغافل، دست‌های دستکش‌پوششان را به صورتشان می‌زنند!

اما وقتی دستکشی به دستتان نداشته باشید، ناخودآگاه بیشتر مراقب دستانتان و چیزهایی که به آنها دست می‌زنید خواهید بود. سعی کنید هر چند دقیقه یک بار، به ویژه بعد از دست زدن به اجناس فروشگاه و چرخ دستی، حتما کمی الکل را از فاصله نزدیک روی دستانتان، اسپری کنید.

البته بهتر است قبل از دست زدن به چرخ دستی، حتما آن را با اسپری ضدعفونی کننده و یک دستمال کاغذی، تمیز کنید تا خیالتان از این بابت راحت شود.

کرونا و چالش‌های خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، برای رفتن به خرید، شال و کلاه کنید اما به اندازه!

رفتن به خرید در دوران کرونا با روزهای معمولی فرق دارد. شاید در گذشته می‌توانستید به هنگام خرید، کیفی بسیار بزرگ و شیک را با خودتان این طرف و آن طرف ببرید و مشکلی هم پیش نیاید. اما در دوران کرونا باید دور این کارها را خط بکشید. و در وضعیتی اورژانسی، سبک و بدون چنین وسایلی بیرون بروید.

بهترین روش خرید از سوپرمارکت اینترنتی سورنا است

بهتر است اصلا هیچ کیفی را با خودتان بیرون نبرید و فقط کارت بانکی را در جیبتان بگذارید. شاید این‌گونه خرید کردن برای کسانی که همیشه با کیف‌های بزرگ بیرون می‌رفتند کمی سخت باشد و حتی احساس کنند که چیزی را جا گذاشته‌اند.

کرونا و چالش‌های خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اما این هم یک تجربه جدید است. که به تعداد خاطره‌های خوبی که می‌توانید سال‌ها بعد برای نوه‌هایتان تعریف کنید، اضافه می‌کند. خاطره‌ای از انعطاف‌پذیر شدن برای حفظ جان خودتان و خانواده‌تان؛ درسی بزرگ که به آنها یاد می‌دهد. به جای مقاومت در برابر شرایط تازه، می‌توان با آن همراه شد و خطرها را دور زد. گذشته از این، احتمالا با نبردن کیفتان به خرید، ستون فقرات، زانوها و گردنتان هم از شما تشکر خواهند کرد.

این نیز بگذرد…

شیرینی زندگی در این است که بدی‌هایش عمر کوتاهی دارند. بدی‌ها، هر چقدر هم زور بزنند، باز هم باید جول و پلاسشان را جمع کنند و تشریفشان را ببرند. روزهای کرونایی، ماسک، الکل، دستکش و نگرانی‌های ما هم به زودی از میان می‌روند.

پس تا رسیدن آن روز دل‌انگیز و نفس کشیدن در هوایی بدون کرونا باید حسابی مراقب خودمان، خانواده‌مان و خوشی‌هایمان باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *