پست-ویژه-تصویر

نقش ارتباط و تعامل در شخصیت کارآفرین

نقش ارتباط و تعامل در شخصیت کارآفرین: مادامی که به تنهایی بعنوان یک کارآفرین کار می‌کنید، کارها به کندی یا اصلا پیش نمی‌رود. بایستی با اعضای گروه، سرمایه گذاران، مشتری‌ها و دهها نفر دیگری که با حرفه‌تان در ارتباط هستند روابط تجاری برقرار کنید. این الزاما بدین معنی نیست که باید برای موفقیت در کار، شخصی اجتماعی بوده و خویشتن گرا نباشید.

درواقع بایستی دنیای تجاری اطراف‌تان و کانال‌های موجود مثل شبکه‌های اجتماعی، سازمان‌های تجاری محلی (مثل اتاقهای بازرگانی). و رویدادها یا کنفرانس‌های حول کار خودتان را دیده، شنیده و در آنها مشارکت کنید.

نقش ارتباط و تعامل در شخصیت کارآفرین از مساله‌های مهم می‌باشد

یکی از مهم‌ترین نکاتی که یک کارآفرین باید به آن توجه کند. حفظ روابط کاری است. استخدام کارمندان جدید، مطالعه و آموزش همگی در جایگاه خود دارای اهمیت هستند. ولی این ارتباط و روابط شما است که در ساخت و پرورش تجارت ارتباط مستفیم دارد. با درنظر گرفتن تکنیک‌های زیر می‌توانید در این حوزه عملکرد بهتری داشته باشید:

1. شبکه خودتان را بسازید 

این شبکه باید از افرادی تشکیل بشود که درباره کار شما می‌دانند و شما برای کار به آنها نیاز دارید. شما به دوستان زیاد احتیاج ندارید، اگه چند تا دوست واقعی داشته باشید می‌توانید تغییر بزرگی ایجاد کنید.

 

2. کمک کنید تا کمک دریافت کنید.

رابطه‌ها باید دوسویه باشند، یعنی نباید فقط حول شما بچرخند. اگه شما به دیگران کمک کنید، مطمئن باشید که وقتی نیاز دارید آنها بیشتر از شما کمک‌تان خواهند کرد.

 

3. چرا نقش ارتباط و تعامل در شخصیت کارآفرین چرا مهم است؟ چون چند فکر بهتر از یک فکر است.

نقش ارتباط و تعامل در شخصیت کارآفرین زمانیکه دیدید تمام تصمیم ها را خودتان میگیرید، مطمئن باشید به بیراهه می روید. حتما مشورت کنید و مسائل را از دیدگاه چندین فرد با تجربه مورد بررسی قرار دهید.

 

4. همگام با جایگاه‌تان، ارتباط رشد می‌کند

در شروع ایده و کسب و کار باید به نسبت جایگاه خود با دیگران ارتباط برقرار کنید. درواقع نمی‌توانید انتظار داشته باشید که اوایل کار ارتباط‌های در سطح مدیرعامل یک شرکت معظم را تجربه یا در اختیار داشته باشید. بنابراین ارتباطات همسو با رشد کسب و کار به جایگاه‌های اصلی خودشان نزدیک می‌شود و با افراد هم سطح همنشین خواهید شد.

احتمال موفقیت در مواقعی که خنده کم است، پایین است.

Andrew Carnegie

5. همکاران و هم ایده های خودتان را افزایش بدهید

این اشخاص کسانی هستند که شما را باور دارند و می‌توانند مشوق خوبی برای شما باشند. اما قادر نیستند که مستقیما به کمک شما بشتابند. فراموش نکنید که آنها هم شبکه اجتماعی خودشان را دارند که شبکه شما را گسترش می‌دهد. پس با آنها بخوبی رفتار کنید. درواقع داشتن چند دوست بهتر از این خواهد بود که افرادی بی‌انگیزه یا بی حس نسبت به شما در اطراف‌تان باشند.

6. نقش ارتباط و تعامل در شخصیت کارآفرین بسیار مهم است روابط فعلی‌ را بهبود بدهید

رابطه تجاری معنی دارد. همه ما دوستان نزدیکی داریم که هیچوقت ایده‌ای را شروع نمی‌کنند، هیچوقت زنگ نمی‌زنند، نمی‌نویسند، و همیشه منتظر حرکتی از جانب شما هستند. اینها رابطه نیستند، دوستی‌های قدیمی‌اند. برای بهبود روابط باید زنگ بزنید و ایده بدهید و تعامل داشته باشید.

 

در تمام روابط تجاری با تغییر شرایط و موقعیت‌ها، روابط دادن و ستاندن برقرار است. شما باید احساس کنید که ارزش در هر دو سمت روابط یکسان است. روابط خوب تجاری، سرمایه‌های استراتژیکی بسیار با ارزشی هستند. روشهای معجزه آسا، وجود خارجی ندارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *