پست-ویژه-تصویر

تجربه یک خرید معقول در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

تجربه یک خرید معقول از فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دلیل بزرگی، محصولات متنوع و حق انتخاب گسترده‌ای که در اختیار افراد قرار می‌دهند، گزینه‌ای بسیار جذاب به شمار می‌روند. اما باتوجه به شرایط اقتصادی هر فرد و خانواده‌ای، گاهی نیاز است معقول‌تر به خرید بپردازید تا علاوه بر استفاده از تنوع محصولات یک فروشگاه، بتوانید فاکتور خرید خود را نیز کنترل کنید.

در این قسمت از مقالات سایت فروشگاه سراسری سورنا به موضوع خرید آگاهانه و معقول در مراکز خرید می‌پردازیم. با ما همراه باشید. یا برای این کار از سوپرمارکت اینترنتی سورنا خرید نمائید.

هزینه‌های ناچیز را نادیده نگیر. سوراخی کوچک، یک کشتی بزرگ را غرق خواهد کرد.

بنجامین فرانکلین

پیشنهادهایی طلایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تجربه یک خرید معقول

  1. اول غذا بعد خرید

اگر گرسنه هستید بهتر است خرید نکنید چون نمی‌توانید تجربه یک خرید معقول را داشته باشید. ابتدا وعده غذایی یا میان وعده میل کنید و بعد به فروشگاه بروید. به دلیل اینکه شکم گرسنه ممکن است حوصله شما را پایین بیاورد. و از طرفی با توجه به ضرورت رعایت موارد بهداشتی بهتر است در منزل خوراکی میل کنید تا در محیط بیرون!

  1. برای تجربه یک خرید معقول لیست خرید داشته باشید

یک لیست خرید مشخص برای خودتان تهیه کنید و تا آخرین گزینه به آن پایبند باشید.

  1. فاصله میان خریدهایتان را افزایش دهید

بازه زمانی خرید خود را از روزی یک بار به هفته‌ای یک بار افزایش دهید. در این صورت، کمتر به سمت خرید چیزهای اضافی می‌روید.

  1. وقتی حال خودتان و اعصابتان خوب است خرید کنید

هنگامی که خسته، بی‌حوصله، غمگین، عصبی یا افسرده هستید. خرید نکنید. چون در آن وضعیت، ممکن است خرید داشته باشید که به دل‌تان نچسبد.

  1. کمتر کنسرو بخرید

مصرف موارد غذایی کنسرو و فریز شده – به ویژه سبزیجات تازه – را به حداقل برسانید. سعی کنید مواد غذایی تازه را خریداری کرده و خودتان آنها را خرد یا فریز کنید. در این صورت، هم از نظر سلامتی و هم از نظر هزینه، قدم بزرگی برخواهید داشت.

  1. فریزرتان را زود به زود تمیز کنید

دست‌کم، ماهی یک بار فریزر خودتان را تمیز کنید. این کار به شما کمک می‌کند که از موجودی دقیق مواد غذایی با خبر شوید و قبل از خرید یک ماده تکراری، ابتدا موجودی فریزر را به آخر برسانید.

  1. مواد غذایی قدیمی را فرآوری کنید

مواد غذایی باقی مانده و مصرف نشده در یخچالتان را دور نریزید. بلکه آنها را از طریق خشک کردن یا حتی مربا کردن حفظ کنید. مثلا هویج‌ها، بهترین گزینه برای تهیه یک شیشه مربای خوشمزه هستند.

  1. برای تجربه یک خرید معقول در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با ماشین حساب خرید کنید

برای تجربه یک خرید معقول همان‌طور که طبق لیست خود پیش می‌روید و محصولات را در سبد خریدتان می‌گذارید، قیمت آنها را در ماشین حساب بزنید. به این ترتیب، هم حساب و کتاب خریدتان را دارید و وقتی پای صندوق می‌رسید از استرس دندان‌هایتان را به هم نمی‌فشارید!

  1. مراقب طبیعت باشید

وقتی می‌خواهید مواردی مانند کیسه فریزر، کیسه زباله و … را بخرید، آنها را از میان برندهایی انتخاب کنید که پلاستیک‌ها را به صورت تجزیه‌پذیر تولید می‌کنند. شاید در ابتدا خرید پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر، نوعی هزینه به حساب بیاید، اما اگر به چرخه مواد غذایی نگاه کنیم، می‌بینیم که پلاستیک‌های تجزیه نشده به شکلی خاص در وعده‌های غذایی‌مان قرار می‌گیرند و سلامتی ما را نشانه می‌روند.

در نتیجه، خرید پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر، حرکتی غیرمستقیم برای حفظ سلامت خودتان و خانواده‌تان است. گذشته از این، پلاستیک‌های واقعی تا چندین دهه تجزیه نمی‌شوند و مدت‌ها پس از مرگ من و شما به شکل اولشان در دنیا باقی می‌مانند. با انتخاب پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر می‌توانیم اثری نیک از خودمان بر جای بگذاریم. دست‌کم مطمئن می‌شویم که دنیا پس از ما به دلیل پلاستیک‌هایی که مصرف کردیم، آسیب نمی‌بیند.

  1. به برندهای کوچک، فرصت دهید

به هنگام خرید برای تجربه یک خرید معقول در فروشگاه‌های زنجیره‌ای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به سراغ برندهایی بروید که کمتر شناخته شده هستند. برندهای کوچک و کمتر شناخته‌ شده هم کیفیتی مشابه برندهای بزرگ دارند با این تفاوت که وقتی برندهای بزرگ را می‌خرید، به شکلی نامحسوس، هزینه تبلیغات و نام آن برند را هم می‌پردازید. اما در مورد برندهای کوچک، فقط هزینه محصول را می‌پردازید نه چیزی بیشتر.

حالا نوبت شما است

شما از چه راهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به هنگام خرید از فروشگاه زنجیره‌ای استفاده می‌کنید؟ لطفا از ترفندهای خودتان برایمان بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *