پست-ویژه-تصویر

دیدگاه‌های نادرست در مورد تبلیغات کسب‌و‌کار

دیدگاه‌های نادرست در مورد تبلیغات کسب‌و‌کار چیست؟ تبلیغات جزی جدایی ناپذیر از کسب و کارها و مسیر برند سازی است که کمک می‌کند تا محصول و خدمات شما به مشتریان معرفی شود. از میان تمامی پیام‌های تبلیغاتی که در طول روز، از اطراف به مشتریان می‌رسد به سختی می‌توان گفت کدامیک موثر‌تر است. از مسیری که در آن بیلبورد اتوبان یا تبلیغات مترو را می‌بینید تا تراکت‌هایی که پیر و جوان به دست شما می‌دهند تا با کسب و کار آنها آشنا شوید.

بی اهمیت جلوه دادن بازاریابی و تبلیغات که معمولا صاحبین کسب و کار کوچک و سنتی به آن اشاره می‌کنند، تا اهمیت و موثربودن تبلیغات که از زبان شرکت‌های تبلیغاتی بیان می‌شود، شما را که به دنبال مشتری بیشتر برای فروشگاه و شرکت خود هستید مردد می‌کند. واقعا کدام راه مناسب است و چقدر باید به بازاریابی و تبلیغ اهمیت داد؟ در این مقاله با سایت فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی همراه باشید تا برخی موارد را بررسی کنیم.

قدرتمند ترین عنصر در تبلیغات حقیقت است.

– بیل برنكا

 5 دیدگاه‌های نادرست در مورد تبلیغات کسب‌و‌کار عبارتند از:

۱. تبلیغات صرفا یک هزینه است!

اگر بدون برنامه‌ریزی قبلی شروع به تبلیغات کردید، به احتمال قوی تبلیغات شما فقط یک هزینه خواهد بود. موفقیت یک برنامه تبلیغاتی در گروی یافتن نسخه صحیح آن برای تجارت شماست. برنامه ریزی صحیح استراتژیک و پیدا کردن تاکتیک‌هایی که بیشتری بازگشت سرمایه (ROI) را نصیب شما نماید.

این اهمیت در مورد تجارت‌های کوچک بیشتر است. چراکه اولین گام شما برای بازاریابی و تبلیغ کارتان، یک گام مهم در سرمایه گزاری است، نه هزینه‌ای برای شرکت شما. یکی از آفت‌هایی که شرکت‌های کوچک دچار آن می‌شوند، الگو برداری از راهکارهای تبلیغاتی شرکت‌های بزرگ و بکارگیری آن در کسب و کار خودشان است که بدلیل حجم و نوع سرمایه گزاری آنها می‌تواند به شکست کمپ تبلیغاتی ختم شود.

۲. تبلیغات یعنی آویزان شدن به مشتری!

تا به حال به جذاب ترین تبلیغات دقت کرده‌اید؟ هیچ کدام از آنها پیام خودشان را به شما تحمیل نمی‌کنند بلکه در اوج سادگی پیام را به درونی‌ترین ابعاد فکری شما تزریق می‌کنند. بطور مثال در وب سایت‌ها، بنرهای شدیدا چشمک زن و مزاحم که با مثلا با حرکت موس شما مزاحم کارتان می‌شوند براستی نه تنها پیام مثبت تبلیغاتی ندارند حتی در موارد زیادی بر روی شما تاثیر معکوس می‌گزارد. یا تبلیغات تلفنی که شما از آن فرار می‌کنید نمونه دیگری از این نوع بازاریابی است.

مردم پولشون رو زمانی و جایی هزینه می‌کنن که حس خوب به سراغشون بیاد.

– والت دیزنی

 در ادامه مقاله دیدگاه‌های نادرست در مورد تبلیغات کسب‌و‌کار چیست؟ شرکت‌های موفق بیشتر از زبان دراز، گوش شنوا دارند. در واقع تبلیغات موفق زمانی رخ میدهد که شما بجای حرف زدن زیاد با مشتری، به مشتری خود گوش بدهید و نیازها و نظرات آنها را به درستی درک کنید. با آنها روابط خوب برقرار کنید و به آنها یاد بدهید که چگونه کسب و کار شما می‌تواند نیاز آنها را پاسخ دهد. «بازاریابی اجتماعی» از اینجا آغاز می‌شود که شما از دادن پیام تبلیغاتی خود دست بردارید و آنرا به یک محاوره دو طرفه تبدیل نمایید.

۳. تبلیغات صحیح، نتیجه اش از ابتدا معلوم است!

موفقیت در تبلیغات یک شبه به دست نمی‌آید. تبلیغات صحیح توجه کامل شما را نیاز دارد. اگر بعد از مدتی تبلیغ نتیجه مورد نظر را نمی‌گیرید، به دنبال علت‌های آن بگردید. سپس بر اساس علت‌ها، تغییراتی را در کمپین لحاظ کنید تا به صحیح ترین برنامه برسید. تبلیغات مثل تتظیم موج رادیو است. برای اینکه به فراکانس دقیق برسید باید مرتبا تنظیمات را دستکاری کنید تا به دقیق‌ترین برنامه نزدیک شوید. اما از هر راهی هم که استفاده کردید، انتظار نتیجه سریع را از ذهن خود خارج کنید.

۴. تبلیغات خیلی هزینه بردار است!

تنها تبلیغ پر هزینه تبلیغی است که نتیجه نمی‌دهد. راه های تبلیغاتی بسیار زیاد هستند. از کم هزینه ترین آنها با چاپ پیام شما بر روی کاغذ کاهی تا بیلبوردهای چند صد میلیونی. و اینجا زمانی است که شما باید انتخاب صحیح را انجام دهید. کاری که اکثر افراد انجام نمی‌دهند. یا پیام شان گیج کننده است. یا آنرا ضعیف ارسال می‌کنند.

گاهی پیام اشتباه را می‌رسانند و گاهی هم در انتخاب مخاطب صحیح خود دچار اشتباه می‌شوند. کافی است فرمول درست را برای تجارت خود پیدا کنید تا نه تنها تبلیغات برای شما اقتصادی باشد بلکه یک کار سودآور برای تجارت شما محسوب شود.

۵. پنجمین مورد از دیدگاه‌های نادرست در مورد تبلیغات کسب‌و‌کار این است که وقتی نتیجه گرفتی، دیگر نیازی به تبلیغات نیست!

یکی از رایج ترین اشتباهات تجارت ها این است که بعد از مدتی که تبلیغات موفق آنها را به مشتریان جدید می‌رساند و کارشان رونق می‌گیرد، دست از تبلیغات بر می‌دارند. شک نکنید که اوضاع به روز اول باز می‌گردند. رقبای شما، مشتریان شما را با سرویس ها و پیشنهادات بهتر از شما دور می‌کنند. حتما دیده‌اید که بزرگترین برندها مثل کوکاکولا هم بزرگترین بودجه خود را صرف تبلیغات می‌کنند. تبلیغات زمانی موفق می‌شود که دائم باشد و هیچگاه متوقف نگردد.

اگر قصد اجرای یک کمپین تبلیغاتی را برای کسب و کار خود دارید حتما به نکاتی که بیان شد توجه داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن را از تبلیغات بدست بیاورید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *