پست-ویژه-تصویر

بهترین تصمیم در رابطه با پیشنهادهای کاری متنوع چیست؟

بهترین تصمیم در رابطه با پیشنهادهای کاری متنوع چیست؟ در بازار کار هر قدر که نرخ بیکاری کم یا زیاد شود همیشه افرادی هستند. که به دلیل شایستگی‌های فردی یا ارتباطی خود با انبوه بیشنهادهای کاری مواجه هستند. و هر از چندی پیشنهاد کار یا پروژه جدیدی به آن ها می‌شود. و همیشه دغدغه کمبود وقت دارند. در واقع مشکل این افراد کار یا بیکاری نیست بلکه مشکل پرکاری و انبوه پیشنهاد است.
پاسخ گویی به این حجم از تقاضای همکاری و مدیریت کردن آن ها هنری است. که باید در کنار سایر شایستگی های کاری آموخت و به این قواعد توجه کرد وگرنه فرد دچار مشکل می‌شود. مثال های زیادی از این نوع افراد معمولا در بازارکار وجود دارد. که پس از مدتی حتی باعث بدنام شدن فرد در بازار کار شده است.

بهترین تصمیم در رابطه با پیشنهادهای کاری متنوع که برای ما می‌آید چیست؟

مثلا برخی از اساتید دانشگاه را دیده‌ام که به دلیل مطالعات عمیق یا قدرت ارائه مطلب بالا ابتدا با حجم بالای کار مواجه شده است. اما به تدریج این موضوع باعث شده است تا فرد نتواند خود را از نظر علمی بروز کند و همیشه همان حرف‌های اولیه را تکرار کند. و به تدریج اقبال بازار کار را نسبت به خود از دست بدهد و یا حتی در بازار کار حرفه‌ای که معمولا خیلی کوچک‌تر از تصور ماست. ذهنیت منفی نسبت به خود ایجاد کند. برای این مشکل، چه باید کرد؟ در ادامه با این مقاله از سایت فروشگاه سراسری سورنا همراه باشید تا نکاتی مهم و راهگشا را در اینباره مطالعه کنید.

آزادی به معنای نبود تعهد نیست، بلکه توانایی انتخاب هدف و متعهد شدن برای رقم زدن آن است.

پائولو کوئلو

دیگر مقالات بلاگ سایت ما را نیز مطالعه کنید

سوپرمارکت آنلاین سورنا

۷ روش جدید چیدمان قفسه در سوپرمارکت

نوشابه انرژی زا اورجینال کینگ نایت

هم راستایی با چشم انداز فردی و ماموریت شخصی

هر پیشنهاد کاری، باید بتواند همسو با چشم انداز فردی و ماموریت باشد. همیشه کارها شبیه به هم نیستند و لزوما نمی‌تواند باعث تقویت و توسعه شایستگی‌های کلیدی باشد.

  • توجه به متغیر وقت و زمان در دسترس برای کار

افراد حرفه‌ای باید مشخص کنند که در ماه یا هفته چقدر می‌خواهند کار کنند. قرار گرفتن در کوران کارها و پروژه‌هایی که همسو با تخصص و علاقه مندی‌های فردی است. از لذت بخش ترین کارهاست، اما زندگی فقط کار نیست. بخشی از زمان شخصی باید صرف مطالعه، سفر، خانواده، ورزش و فعالیت‌های غیر کاری برای لذت بردن از جنبه‌های دیگر زندگی شود. خصوصا وقتی که فرد در سنین پایین‌تر قرار دارد.

توانایی کار کردن زیاد همیشه وجود دارد اما این حالت شبیه فردی می‌ماند. که از سرمایه سلامتی خود خرج می‌کند بدون آن که به آینده ١٠ یا ٢٠ سال دیگر نظر داشته باشد. عوارض این پرکاری می‌تواند خود را در بازه ۵٠ سالگی به بعد خود را نشان دهد. که بدن انسان فرسوده و مستهلک شده است و امکان بازیابی سلامتی به سادگی گذشته نیست. افراد موفق در امریکا معمولا ۶٠ ساعت در هفته کار می‌کنند و بیزینس‌هایی را اداره می کنند. که برای آنها منفعت میلیون دلاری ایجاد می‌کند، حال باید دید برای ما با ۶٠ ساعت چقدر منفعت کسب می‌شود.

بهترین تصمیم در رابطه با پیشنهادهای کاری متنوع برای کسب درآمد بیشتر چیست؟

یک فرد حرفه‌ای در بازار کار پیشنهادهای زیادی دریافت می‌کند اما لزومی ندارد. که بخواهد به همه آنها پاسخ مثبت دهد. یکی از معیارهای مهم، درآمد و مبلغ پرداختی است. فرد حرفه‌ای وقتی به توانایی‌های خود آشناست، لزومی به ارزان کار کردن ندارد. پیشنهادهای متعدد کاری با معیار درآمد، می توانند فیلتر شوند.

  • نه گفتن

این قابلیت در حرف خیلی ساده است اما در مقام عمل بسیار کار سختی است. مشتریان و کسانی که کارهای خود را ارجاع می‌دهند. به دنبال این هستند تا به هر صورتی فرد را جذب کنند و از سوی دیگر خود کار هم معمولا می‌تواند به اندازه کافی جذاب باشد. مهم این است که بتوان کارها را اولویت بندی کرد و با توجه به محدودیت وقت و زمان به پیشنهادی کاری پاسخ گفت.

آینده

بهترین تصمیم در رابطه با پیشنهادهای کاری متنوع چیست؟ بهترین تصمیم در رابطه با پیشنهادهای کاری متنوع چیست؟ درمورد آینده شاید نتوان یک راهنمای مناسب برای تمامی افراد در نظر گرفت، چرا که اهداف و مسیر مدنظر هر فرد متفاوت است. ولی می‌توان پیشنهادهای که دریافت می‌کنید را در راستای رسیدن به آینده درخشان مدنظرتان، سبک و سنگین کنید و ببینید آیا با معیارهای شما همخوانی دارد یا خیر.

به این معیارها می توان نکات دیگری هم اضافه کرد. اما مهم این است که یک فرد حرفه‌ای بداند چگونه تصمیم می‌گیرد. و به دنبال چیست و مهارت مدیریت کردن پیشنهادهای مختلف را دارد و به هر درخواستی پاسخ مثبت نمی‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *