پست-ویژه-تصویر

فرانچایز و مزایای آن برای نمایندگان

از مزایای فرانچایز و مزایای آن برای نمایندگان اطلاع دارید؟ احتمالا تاکنون نام‌ برندهای مک دونالد، وال‌مارت، استارباکس، ساب‌وی را شنیده باشید. که هرکدام از آنها در صنعت و حیطه خاصی فعال هستند. و البته به صورت سراسری در نقاط مختلف جهان فروشگاه دارند. درواقع این برندها از روش فرانچایز و اعطایی نمایندگی بهره برده‌اند. تا علاوه بر رشد سریع و فراهم کردن امکان دسترسی مشتری به کالاها و خدمات آنها، بتوانند. یک فرصت خوب برای کسانی که بدنبال راه‌اندازی کسب و کار هستند ایجاد کنند. در ادامه مقاله با سورنا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد فرانچایز فروشگاه زنجیره ای دریافت کنید.

فرانچایز (فرانشیز – به فرانسوی: Franchise) از کلماتی است که در دو، سه سال اخیر بارها آن را شنیده‌ایم. از رادیو و تلویزیون تا روزنامه و سایت‌ها. فرانچایز در اصل یک رابطه مدت‌دار و بلندمدت است که فرانچایز دهنده (شرکت مادر و اصلی) حق بهره مندی از برند و کالا و خدمات خود را به افراد (نمایندگان) اعطا می‌کند. البته شرکت فرانچایز دهنده ممکن است خدمات آموزشی، تامین منابع و مواد اولیه، تبلیغات و بازاریابی، سازماندهی و چیدمان و غیره را بسته به نوع کسب‌وکار در اختیار نمایندگان قرار دهد.

رشد فروشگاه‌های زنجیره‌ای و رستوران و فست‌فود‌ها در کنار آن باعث راه اندازی سوپرمارکت آنلاین نیز شده است.  به این مفهوم معنای بیشتری بخشید و فرانچایز امروزی بیشتر در غالب فروشگاه مواد غذایی و فست‌فود‌ها شکل گرفته است.

از مزایای فرانچایز و مزایای آن برای نمایندگان فروشگاه سراسری سورنا اطلاع دارید؟

» رابطه فرانچایز و کسب‌وکارهای کوچک

معمولا در کسب‌وکارهای کوچک میزان اندوخته مالی یا انبار کالا، کم است و صاحبان آن ترجیح می‌دهند. تا با گام‌های حساب شده و مطمین پیش بروند و ریسک پذیری پایین را مدنظر قرار می‌دهند. اینجاست که فرانچایز یک گزینه عالی برای این افراد و این نوع کسب‌وکارها مطرح می‌شود.

صاحبان کسب‌وکار کوچک می‌توانند با هزینه منطقی و مشخص اقدام به دریافت نمایندگی یک برند معتبر و شناخته شده کنند. تا از مزایای رقبابتی مانند تبلیغات و بازاریابی آن بهر‌مند شوند و مشتریان نیز با توجه به نام برند به فروشگاه مورد نظر و خرید از آن می‌پردازند.

مورد مهمی دیگری که در این موضوع برای صاحبان کسب‌وکار کوچک بسیار موردتوجه و مثبت قلمداد می‌شود. این است که معمولا این افراد با پروسه‌های مدیریتی یا ابزارهای نوین حوزه فروش صنعت خود آشنا نیست یا به دلیل هزینه‌های آن، همینطور که عنوان کردیم سعی می‌کنند تا هزینه خود را مدیریت کنند. با دریافت یک فرانچایز از برند مناسب، آنها می‌توانند تمام فرآیندهای مدیریتی و اجرایی یا اشتباهاتی که در مسیر کسب و کار ممکن است دامن‌گیر آنها شوند را پشت سر بگذراند و همچنین با جدیدترین ابزارها و مراحل فروش در صنعت خود آشنا شوند.

» اهمیت همکاری زیر پرچم یک برند

وقتی تعداد بیشتری از افراد تحت یک برند فعالیت می‌کنند علاوه بر اینکه قدرت برند و رشد آن به نمایندگان برند کمک می‌کند از طرفی باعث می‌شود تا برند مادر، مجددا درآمدهایی را بدست بیاورد و در زمینه رشد برند و کسب‌وکارها بکار ببندد. درواقع قدرت وسیع‌تری در تبلیغات باعث می‌شود که هم نماینده و هم بیزینس مادر مجدد درآمد مناسبی را دریافت کنند.

» مزایای نمایندگان (فرانچایز گیرنده):

 • امکان استفاده از نام برند شناخته شده و مورد اعتماد مشتریان
 • استفاده از امکانات آموزشی شرکت اصلی
 • استفاده از مشاوره مدیریتی و راهبردی شرکت اصلی
 • ریسک شکست پایین‌تر
 • امکان دریافت تسهیلات و وام از شرکت اصلی
 • عدم نیاز به انبارداری و هزینه‌های آن
 • عدم نیاز به ذخیره سازی کالا
 • برخورداری از پشتیبانی شرکت فرانچایز دهنده
 • سوپرمارکت آنلاین سورنا

» حس رقابت بین فروشگاه‌ها

امروزه تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در هر زمینه‌ی کاری با تعداد فروشگاه‌های منفرد رقابت می‌کنند و در بعضی زمینه‌ها همچون رستوران ‌ها، سهم قابل توجهی از بازار در اختیار رستوران‌های زنجیره‌ای است. واقعیات امروز خبر از استقبال عمومی از برندهای زنجیره‌ای و فرانچایزها هم در بحث سرمایه‌گذاری و هم استفاده از خدمات می‌دهد. بر اساس آمارهای موجود بطور متوسط هر شهروند بالای ۱۸ سال در آمریکا روزانه حداقل از یک سرویس زنجیره ای ارایه شده توسط یک Franchise استفاه می کند.

» فرصتی عالی برای سرمایه‌گذاری

گرایش عمومی به سرمایه گذاری در صنعت Franchise به حدی است که حتی کسب و کارهای منفرد به محض رسیدن به سود قابل توجه اقدام به تدوین یک الگوی استاندارد برای خود می‌کنند و با استفاده از سرمایه شخصی و یا جذب سرمایه گذار شعبه‌های جدید ایجاد می‌کنند و این کاری نیست جز حرکت بسوی تولد یک Franchise جدید. بطور خلاصه استفاده از یک فرنچایز چیزی نیست جز تکرار یک الگوی آزمایش شده کسب‌وکار که منجر به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری می‌شود.

سورنا 1400 شعبه

» مراحل اخذ نمایندگی فروشگاه سراسری سورنا

 • از طریق مراجعه حضوری

جهت اخذ نمایندگی فروش می توانید به آدرس دفتر مرکزی ما مراجعه فرمایید:
تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی، خیابان آفتاب، نبش بن بست سوم، پلاک ۵، شرکت ستاره طلایی سینا

 • از طریق تماس تلفنی

تماس با شماره تلفن : ۴۲۴۱۶۸۰۸ (۰۲۱) یا اخذ نمایندگی در شهرستان‌ها
همکاران ما شما را جهت اخذ نمایندگی فروشگاه راهنمایی خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *