پست-ویژه-تصویر

7 روش برای ایجاد انگیزه برای کارهای سخت وقتی واقعا حوصله ندارید

7 روش برای ایجاد انگیزه برای کارهای سخت وقتی واقعا حوصله ندارید. انگیزه قابل پیش بینی نیست، بعضی روزها آن را احساس می کنید و روزهای دیگر هر چقدر تالش کنید نمیتوانید گوشه ای از آن را بدست بیاورید. در حالی که به صفحه ی کامپیوتر خود خیره شده اید، و دوست دارید پیشرفت  کنید؛ متوجه می شوید که کاری انجام نمی دهید و به کارتان اهمیت نمی دهید. نیازی به گفتن نیست که شما  کامال بی انگیزه هستید، و نمی دانید چگونه احساس خوبی داشته باشید.

در ادامه 7 نکته و ترفند را می خوانید که به شما انگیزه خواهد داد.

7 روش برای ایجاد انگیزه برای کارهای سخت را با خواندن این مقاله بیاموزید.

1 .فکر نکنید کار سختی پیش رو دارید.

“فقط یک راه وجود دارد که می توانم به خودم انگیزه دهم تا سخت کار کنم و آن این است که به سخت بودن  کار فکر نکنم. و در واقع آن را بخشی از تغییر خودم به آدمی که می خواهم باشم بدانم. در واقع زمانی که تصمیم  به انجام کاری میگیرم، به سختی، نا امید کننده بودن و غیر ممکن بودن آن فکر نمی کنم؛ من فقط به حس خوب  و غرور پس از انجام آن فکر میکنم.

همیشه ظاهر سخت را آسان کنید.”

ماری استین

این گونه فکر کنید که: اگر پروژه ای که مجبور به انجام آن هستید به عنوان کاری سخت گیرانه تلقی نشود؛ بلکه  به عنوان بخشی از معمایی باشد که به شما در ادامه ی مسیر شغلیتان کمک می کند، شاید تامین انرژی مورد  نیاز برای انجام آن آسانتر باشد.

2 .اهداف کوچک و لقمه ای ایجاد کنید برای ایجاد انگیزه برای کارهای سخت.

“حفره های پیراشکی خیلی دوست داشتنی هستند. زیرا خوردن آنها را آسان تر می کند و قبل از آنکه حواستان  را جمع کنید، تعداد زیادی از آنها را خورده اید. اهداف نیز باید این گونه باشند. قطعا شما باید یک هدف واقعا  بزرگ و جسورانه داشته باشید. اما مطمئن باشید که می توانید آن هدف را به اهداف کوچکتر و قابل دسترس تر  تقسیم کنید. به این ترتیب احساس خواهید کرد که در سفر خود پیشرفتی میکنید و همچنین هنگامی که اهداف

کوچکتر را به پایان برسانید احساس موفقیت خواهید کرد. احساس پیشرفت و موفقیت ترکیب زیباییست.” نلسون وانگ

بدون شک شما این توصیه را قبال ایجاد انگیزه برای کارهای سخت شنیده اید. اما آیا تا به حال از این موضوع بهره برده اید؟ وقتی نمی دانید از  کجا شروع کنید، انجام یک پروژه بزرگ دلهره آور است. و در واقع وقتی نمی دانید از کجا شروع کنید، چگونه  میتوانید کار را تمام کنید؟ بنابراین، به جای تمرکز روی یک هدف بزرگ و ترسناک، هر بار یک موضوع را در نظر  بگیرید و هدف بزرگتان را به ایده هایی تبدیل کنید که قابل رسیدن باشند.

3 .هر روز مطالعه داشته باشید.

مطمئن باشید که در روز زمانی را به مطالعه اختصاص می دهید. )من صبح زود را قبل از بیدار شدن باقی افراد از  خواب توصیه می کنم.( حداقل روزی یک ساعت بخوانید. اگر این زمان برای شما زیاد است، در آغاز میتوانید از  روزی 20 دقیقه شروع کنید و آن را به مدت یک ماه انجام دهید تا عادت شود. این باور را ایجاد کنید که خواندن، سریعترین راه موفقیت است. موفق ترین افراد در جهان، موفقیت خود را ناشی از خواندن کتاب های بسیار عنوان  کرده اند. (وارن بافت، بیل گیتس، ایالن ماسک)

کورتیس بلک مور

ممکن است اهمیت مطالعه را در زمانی که به دنبال انگیزه هستید، نیابید. اما گاهی اوقات انجام یک کار ظاهرا  غیر مرتبط برای پرداختن به وظیفه ی پیش رو ضروری است. ایجاد عادت روزانه مطالعه یکی از مواردی است که  احتماال تاثیر طوالنی مدتی در روند اندیشه شما خواهد داشت و در نهایت شما را در همه زمینه های زندگی ترغیب می کند.

4 .به مسائلی که اهمیت ندارند، توجه نکنید در ایجاد انگیزه برای کارهای سخت

“انجام کارهایی که معنای خاصی ندارند، هزینه ی ذهنی باالیی برای ما دارند. به لیست کارهای جمع شده ی  خود نگاه کنید، مواردی را که میدانید برایتان مهم نیست را پیدا کنید و تا آنجا که ممکن است از این فعالیت ها  خالص شوید. اگر انرژی خود را در فعالیت های معنادار یا ماموریت های بزرگتر بگذارید، انگیزه ی بیشتری خواهید  داشت.”

نیک میلر

با دقت به لیست خود برای ایجاد انگیزه برای کارهای سخت نگاه کنید و هر آنچه که واقعا انگیزه ی شما را میگیرد و غیر ضروریست را حذف کنید. اینکه همیشه آنچه آغاز کرده اید را به پایان برسانید ضروری نیست؛ زیرا بسیاری از زمانها در پایان مسیر شما  حتی به یاد ندارید علت شروع چه بوده است.

5 .زمان پایان را مشخص کنید.

“گرچه با توجه به اینترنت و دسترسی به اسکایپ و ایمیل، زمان کاری افزایش پیدا کرده است اما کارآفرینان به  طور تقریبی 5 الی 8 ساعت در روز به کار مشغول هستند. در واقع بسیار الزم و ضروری است که زمان ترک به  موقع را در نظر داشته باشیم. زمانِ واقع بینانه ای برای کار در نظر بگیرید و تالش کنید به آن پایبند بمانید. تا در  نهایت احساس طراوت و بهره وری بیشتری کنید.”

مت هولمز

اگر 24 ساعت از روز – 7 روز هفته انرژی دارید، دست خود را باال ببرید! فکر نکنم دست کسی باال باشد. غیر  واقعی است که فردی همیشه انرژی داشته باشد. شما باید به خودتان استراحت بدهید، حتی اگر این بدان معنی  باشد که زمان خاص گوشی خود را خاموش کنید. احتماال این کار به شما کمک می کند تا در زمان مناسب سخت  تر و هوشمندانه تر کار کنید.

6 .فقط انجام بده.

“برای داشتن انگیزه برای شروع انجام کاری، اثرگذار ترین روش این است که فقط آن را انجام دهید)ساده به نظر  می رسد ولی کار میکند(. به محض اینکه فکر میکنید کاری باید انجام شود، سریع به انجام آن بپردازید. شما نباید  به موضوع دیگری فکر کنید، تمام افکار دیگر را سرکوب کنید، ذهن خود را خالی نگه دارید، مانند یک رباط عمل  کنید. بله عجیب به نظر می رسد، اما کار میکند! در غیر این صورت، شما با خود فکر خواهید کرد که آیا باید آن  کار را انجام دهید یا کارهای لذت بخش و هیجان انگیز دیگر را انجام دهید.”

باب وین

اکنون در اینجا چند توصیه ی ارزشمند آورده شده است؛ به جای اینکه منتظر بمانید، فقط رو به جلو رفته و  کارهایی را که باید انجام دهید. وارد پروژه شوید و اطمینان حاصل کنید که تمرکز مورد نظر را دارید.

7 .بردهایتان را جشن بگیرید.

“به خاطر تمام کارهای خوبی که میکنید از خودتان تشکر کنید. موضوعات کوچک را هم در نظر بگیرید. آنها نیاز  به جشن گرفتن دارند. شما در زندگی خود به پیروزی های بیشتری نیاز دارید. این به شما انگیزه می دهد، شما  را تشویق می کند و به شما کمک می کند ببینید واقعا چقدر درخشان هستید.”

کای اشلی

اگر منتظر نتیجه ی نهایی طوالنی مدت باشید، فراموش خواهید کرد همه ی پیروزی های کوچک چقدر مهم  هستند. و اگر پاداشی نباشد، انگیزه و در راس امور قرار گرفتن می تواند چالش بر انگیز باشد. کارهای کوچک خود  را دست کم نگیرید تا احساس خوشبختی کنید.

اخذ نمایندگی فروشگاه سورنا

سوپرمارکت آنلاین

سوپرمارکت اینترنتی سورنا

فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *