پست-ویژه-تصویر

11 راهکار برای زندگی سالم

11 راهکار برای زندگی سالم، خوب و با نشاط نیازی به تغییرات سخت و زمانبر نیست. فقط با دقت به عادت های مداوم و هر روزه ی خود و جایگزینی عادات سالم تر به جای عادات مخرب، می توانیم به آن دست یابیم. سبک زندگی سالم ابعاد مختلفی دارد و سازمان بهداشت جهانی، سلامت را برخورداری از آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی می داند.

در این مطلب 11 نکته ی طلایی که در زمان کوتاه سطح انرژی شما را افزایش می دهند. و با جریان منظمی که به زندگی شما می دهند موجب کاهش استرس شما می شوند، را بیان می کنیم.

تنفس درست، یک راهکار برای زندگی سالم است.

نفس عمیق و درست، به وسیله ی رساندن اکسیژن به ماهیچه ها و مغز، باعث افزایش گردش خون می شود. افزایش خون باعث بیشتر شدن انرژی و سلامتی ماهیچه ها و بافت ها می شود.

با خواندن این متن شروع به کشیدن نفس عمیق کردید؟ عالی است، ادامه دهید…

آب بیشتری مصرف کنید

راهکار برای زندگی سالم بدن ما از بیش از 50 درصد آب تشکیل شده است. و حتی برخی از اندام های بدن مانند مغز، قلب و ریه بیش از 70 درصد آب دارند. پس بهتر است. با نوشیدن میزان مناسبی از آب، از انواع بیماری ها، افزایش وزن، اختلالات پوستی و یبوست جلوگیری کرده است. و به رشد عملکرد مغز، دمای متعادل بدن، جذب مواد مغذی، بالا بردن انرژی و سلامت روان کمک کنیم.

تغذیه ی مناسب

تا جای ممکن غذاهای سالم و مقوی بخورید و از غذاهای فراوری شده بپرهیزید. افرادی که تغذیه ی خوب دارند سیستم ایمنی قوی تر و سلامت جسمانی بیشتری دارند. پس در صورت امکان از غذاهای ارگانیک، گیاهی و آجیل استفاده کنید. و کمتر از حد سیری، بخورید تا برای هضم صحیح عناصر تغذیه ای به بدن کمک کنید.

ورزش کنید

ورزش هایی که از انجام آنها لذت می برید را در سبک زندگی خود قرار دهید.

خاموش کردن آتش ها

باید دودها را خاموش کنید. ترک سیگار یک راهکار برای زندگی سالم است. و انواع اعتیاد برای یک زندگی سالم لازم و ضروریست. حتما برای مقابله با این موضوع از یک فرد مجرب کمک بگیرید.

خواب درست راهکار برای زندگی سالم است.

برنامه ریزی برای خواب خوب، اصل مهم دیگری در راهکار برای زندگی سالم است. بدن انسان در طول شبانه روز به میزان مشخصی خواب احتیاج دارد. و اگر این نیاز بر طرف نشود دچار اختلال و چالش های بسیاری می شود. گرچه این میزان در افراد مختلف متفاوت است ولی اگر شما برای خواب خود برنامه ریزی کنید. و بعد از بیدار شدن شرایط خود را ثبت کنید. و ببینید حالتان خوب است یا نه؛ پس از چند بار امتحان کردن بهترین حالت خواب خودتان را می یابید.

مدیتیشن

مدیتیشن و مراقبه به حفظ هوشیاری ذهن کمک می کند. استرس را کاهش می دهد و سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

با افراد مثبت و سالم در ارتباط باشیم

حفظ یک زندگی اجتماعی فعال و در ارتباط بودن با افراد مثبت اندیش موجب افزایش سلامت جان و روحتان می شود؛ با کاهش استرس موجب آرامش بیشتر شما شده و خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهد.

مراجعه به پزشک

برای تشخیص نقص ها و خطرات احتمالی، هر 6 ماه به چکاپ های منظم بپردازید؛ چرا که احساس سالم بودن کافی نیست و با سنجش وضعیت سلامتی می توانیم اطمینان کافی حاصل نماییم.

یک راهکار برای زندگی سالم شکر گزاری کردن است.

در مورد افراد، رویدادها و موارد مثبت قدردان بوده و شکرگزار باشید. سپاسگزار بودن یکی از ساده ترین، و با این حال قدرتمندترین، کارهایی ست که شما می توانید برای سبک زندگی سالم خود انتخاب کنید.

روحتان را سم زدایی کنید

افکار منفی، افراد منفی و هر موردی که انرژی منفی روح شما را تغذیه می کند. و احساس های مثبت و انرژی خوب شما میگیرد را از زندگی خود حذف کنید.

کلام آخر اینکه هرچه بیشتر به زندگی سالم خود اهمیت دهید. سلامتی و آرامش بیشتری را جذب میکنید. بهتر است سبک زندگی خود را انتخاب و به آن پیابند باشیم.

اخذ نمایندگی فروشگاه سورنا

سوپرمارکت آنلاین

فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *